• Reading time:Ten tekst przeczytasz w 4 min
  • Post category:Aktualności

Nie samymi zwierzętami uczeń Technikum Weterynarii żyje! W piątek 24 marca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach zgłębiających tajemnice funkcjonowania roślin w ramach Marcowych Spotkań z Nauką organizowanych przez Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Nasi uczniowie mieli okazję na zdobycie ogromnej porcji wiedzy w nowych okolicznościach- nowoczesnych laboratoriach i salach wykładowych. Podczas zajęć z Panią dr Aleksandrą Staszak odpowiedzieliśmy na pytanie: „Czy rośliny się stresują?” Poznaliśmy mechanizmy tego zjawiska, uczniowie na okazach diagnozowali przyczynę stresu danej rośliny. Taka przymiarka do badań naukowych. W czasie wykładu Pani prof. dr hab. Emilii Brzosko poznaliśmy niesamowity świat storczyków- nie tylko tych znanych z parapetu okiennego i kwiaciarni. To był dobrze spędzony czas!