Akademia Cisco w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku

Od 2015 w naszej szkole działa Cisco Networking Academy. CNA to program szkoleniowy oferowany przez firmę Cisco Systems, który ma na celu zapewnienie uczestnikom wiedzy i umiejętności z zakresu sieci komputerowych i technologii informacyjnych. Program oferuje szereg kursów tj.:

Kurs IT Essentials PC Hardware and Software to doskonała propozycja dla osób, które chcą zdobyć podstawową wiedzę związana z budową, konfiguracją i utrzymaniem systemów komputerowych. Po ukończeniu kursu uczestnicy będą w stanie rozpoznawać problemy związane z komputerami, a także konfigurować i obsługiwać systemy operacyjne.

Kurs CCNAv7: Introduction to Networks jest skierowany do początkujących osób zainteresowanych sieciami komputerowymi. Po ukończeniu kursu uczestnicy będą mieli zrozumienie podstawowych koncepcji sieci komputerowych oraz będą w stanie projektować, konfigurować i zarządzać prostymi sieciami. Kurs ten stanowi również przygotowanie do kolejnych kursów w ramach programu CCNA, które skupiają się na zaawansowanych koncepcjach sieciowych i technologiach.

Kurs NDG Linux Essentials jest skierowany do osób, które chcą poznać podstawy systemu operacyjnego Linux. Po ukończeniu kursu uczestnicy będą w stanie pracować z systemem Linux, instalować i konfigurowa,ć oprogramowanie oraz rozwiązywać podstawowe problemy związane z systemem operacyjnym Linux.

Kurs PCAP: Programming Essentials In Python jest skierowany do początkujących programistów, którzy chcą nauczyć się podstaw programowania w języku Python. Po ukończeniu kursu uczestnicy będą w stanie pisać proste programy w języku Python, korzystając z podstawowyc90h konstrukcji językowych, funkcji i kolekcji.

Kurs „Introduction to Cybersecurity” jest skierowany do osób, które chcą zdobyć podstawową wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa. Po ukończeniu kursu uczestnicy będą mieli zrozumienie zagrożeń związanych z cyberbezpieczeństwem oraz będą w stanie stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa, aby chronić swoje sieci, systemy i dane przed atakami.

 

Pomyślne ukończenie kursu jest równoznaczne z otrzymaniem certyfikatu czyli międzynarodowego dokumentu potwierdzającego umiejętności zawodowe. Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems.

Instruktorzy szkolnej Akademii Cisco:
Katarzyna Maria Łogwiniuk
Adam Gromko

Opiekun szkolnej Akademii Cisco:
Katarzyna Maria Łogwiniuk