Internat Zespołu Szkół Rolniczych położony w malowniczym otoczeniu zieleni oferuje zakwaterowanie 150 uczniom w 39 pokojach 3 lub 4-osobowych.

Na parterze internatu znajduje sie stołówka z zapleczem kuchennym, świetlica, sala konferencyjna/czytelnia, kuchenka dla młodzieży oraz izolatka dla osoby wymagającej odseparowania ze względu na stan zdrowia. Internat posiada także windę, a dla łatwiejszego przemieszczania się wychowanków można skorzystać z przejścia zwanego antresolą łączącego internat z budynkiem szkoły.

Pokoje wychowanków umiejscowione są na dwóch piętrach. Na pierwszym piętrze znajduje się 19 pokoi,  a także sala komputerowa, pokój cichej nauki i pokój wychowawców.  Na drugim piętrze znajduje się 20 pokoi, a także pokój kierownika internatu, pokój wychowawców oraz pokój przygotowany dzięki rządowemu programowi ” Za życiem” mającym na celu wsparcie  kobiet w ciąży i ich rodzin. Przeznaczony jest dla uczennicy oczekującej dziecka, będącej w trudnej sytuacji rodzinnej lub mieszkaniowej.

Stołówka – to w niej serwowane są pyszne posiłki: śniadania, obiady i kolacje. Jedzenie przygotowują w nowoczesnej kuchni wyspecjalizowane panie kucharki . Menu jest bardzo wyszukane i zróżnicowane, zmieniane w zależności od pory roku i zapotrzebowań młodzieży.

Kuchenka młodzieży – pomieszczenie wyposażone w podstawowe sprzęty AGD – piekarnik, kuchenkę indukcyjną, lodówkę, mikrofalówkę. Młodzież ma tutaj możliwość samodzielnego przygotowania posiłku oraz uczestniczenia w zajęciach kulinarnych odbywających się  w ramach działań kółka kulinarnego.

Świetlica – obszerna sala stworzona z myślą o organizacji imprez okolicznościowych – otrzęsin, andrzejek, dyskotek, balów karnawałowych itp. Na co dzień w świetlicy młodzież ma możliwość gry w tenisa stołowego oraz korzystania ze sprzętu nagłośnieniowego.

Sala konferencyjna/czytelnia – eleganckie wnętrze wyposażone w nowoczesny telewizor i dvd. Sala, w której organizowane są konferencje, prelekcje, spotkania rady wychowawczej. Na co dzień młodzież ma tu możliwość oglądania swoich ulubionych programów – oczywiście po odrobieniu lekcji 🙂

Pokój cichej nauki – pomieszczenie przeznaczone dla tych, którzy potrzebują odrobiny ciszy i spokoju, aby zgłębiać tajniki wiedzy lub po prostu  zrelaksować się w miłym i przytulnym wnętrzu.

Pracownia komputerowa – miejsce dla prawdziwych techników magików. Pomieszczenie wyposażone w komputery stacjonarne a także nowoczesny telewizor. Młodzież ma tu możliwość skorzystania z internetu nie tylko w celach edukacyjnych.

Pralnia młodzieży – pomieszczenie wyposażone w dwie pralki automatyczne do dyspozycji młodzieży.

Pracowania artystyczna – przestronna sala przygotowana specjalnie do zajęć związanych z rozwijaniem zainteresowań wychowanków. Realizowane są tu zajęcia z zakresu kółka plastycznego, muzycznego i krawieckiego.