• Reading time:Ten tekst przeczytasz w 3 min
  • Post category:Aktualności

10.01.2024 (w środę) pięcioro uczniów naszej ZSR brało udział w wyjątkowym wydarzeniu: w spotkaniu online ze szkołą w Bratysławie na Słowacji. Językiem komunikacji jest j. niemiecki.

To uczniowie klas drugich:
Wiktoria Bieniasz, Julia Koptas, Magdalena Piszczatowska, Maciej Tylman oraz Dominik Borowski (odpowiedzialny za sprzęt komputerowy i bezpieczne połączenie internetowe z zagranicą).

Koordynatorem spotkania z zagranicy jest dr Darinka Chovaniakova, a naszą – dr Małgorzata Techmańska-Biergiel (pomysłodawca kontaktów).

Uczniowie wzajemnie się poznali, przedstawili w języku niemieckim, opowiedzieli o przeżytych wakacjach. Było to pierwsze spotkanie tego typu; kolejne odbędą się poprzez wiadomości e-mail oraz dalsze zdalne wspólne rozmowy.

Uczniowie podczas takich zajęć ćwiczą sprawność mówienia w języku obcym, pokonują lęki przed odezwaniem się nie-po-polsku, zapoznają rówieśników z innego kraju oraz integrują na forum szkolnym.

Bardzo dziękuję Dyrekcji za wsparcie, a Uczniom za przygotowanie się do rozmowy online w języku niemieckim oraz godne reprezentowanie Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku.