• Reading time:Ten tekst przeczytasz w 7 min
  • Post category:Aktualności

W dniach 16-20 października nasza szkoła po raz piętnasty przystąpiła do corocznej akcji Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej OTK pod hasłem: „Talent i praca – to się opłaca” pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

W szkole zrealizowano przedsięwzięcia, których celem było wspieranie młodzieży w planowaniu dalszych ścieżek edukacyjno-zawodowych.

W przygotowaniu uczniów do wejścia na rynek pracy wspierała  szkołę pani Kaja Brajczewska doradca zawodowy Centrum Informacji i Planowania Kariery w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku. przeprowadzając spotkanie pt: „Kompetencje na rynku pracy” dla klas V TOT, V WET.

Uczniowie klasy IV TI uczestniczyli w spotkaniu z panem Zygmuntem Fiedorowicz, absolwentem naszej szkoły. Młodzież uzyskała informacje na temat specyfiki pracy w branży informatycznej.

Uczniowie klasy III LTB ćwiczyli kreatywność i przedsiębiorczość podczas zajęć pt: „Talent zwany kreatywnością – jak go rozwijać żeby służył w przyszłej pracy” przeprowadzonych przez  panią Annę Klebus – doradcę zawodowego z Białostockiego Centrum Edukacji.

Młodzież z klas IV SMS, IV LTB wzięła udział w spotkaniu z panem Sławomirem Szarejko – emerytowanym policjantem z Komendy Wojewódzkiej Policji o bogatym doświadczeniu zawodowym.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom, za udział w XV OTK, życzymy sukcesów zawodowych.

Koordynator przedsięwzięć w ramach OTK
Anna Orłowska– szkolny doradca zawodowy