• Reading time:Ten tekst przeczytasz w 5 min
  • Post category:Aktualności

 W dniach 17-23 października nasza szkoła po raz czternasty przystąpiła do corocznej akcji Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej OTK pod hasłem: „Złap za stery do swojej kariery” pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

W szkole zrealizowano szereg przedsięwzięć, których celem było wspieranie młodzieży w planowaniu dalszych ścieżek edukacyjno-zawodowych.

Uczniowie klasy II tak uczestniczyli w spotkaniu z panem Dominikiem Kaliszem, absolwentem naszej szkoły, właścicielem firmy WellGarden. Młodzież uzyskała informacje na temat planowania i prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług ogrodniczych – projektowanie i zakładanie ogrodów.

W przygotowaniu uczniów do wejścia na rynek pracy wspierał szkołę doradca zawodowy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku  pan Michał Raciborski realizując zajęcia dla klas IVIG, IV TI i IV AKG, IV TOT na temat: „Pierwsze kroki na rynku pracy”.

Kompetencje na rynku pracy przedstawiła uczniom klasy IV OTG i IV RTG pani Dorota Bujnowska Kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku.

Uczniowie klasy III SMS ćwiczyli kreatywność i przedsiębiorczość podczas zajęć przeprowadzonych przez  panią Annę Klebus i Annę Rolak – doradców zawodowych z Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego CKU w Białymstoku.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom, za udział w XIV OTK, życzymy sukcesów zawodowych.

Koordynator przedsięwzięć w ramach OTK
Anna Orłowska– szkolny doradca zawodowy