• Reading time:Ten tekst przeczytasz w 4 min
  • Post category:Aktualności

Dnia 13 kwietnia 2023 roku odbył się w naszej Szkole przez radiowęzeł montaż słowno-muzyczny nt. Katynia i zsyłkach na Sybir. Tego dnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz rocznica drugiej masowej deportacji Polaków na Syberię.
Grupa z języka niemieckiego klasa 1twB przygotowała się do odczytania scenariusza nauczycielki
j. niemieckiego, Pani Małgorzaty Techmańskiej-Biergiel. Pieśń „Ojczyzno ma” przepięknie
i wzruszająco zaśpiewała Gabrysia Szymańska.

 
Uczniowie Szkoły wysłuchali również tragicznych wspomnień Pani Krystyny Mareckiej, która wraz z mamą i rodzeństwem została zesłana właśnie 13.04.1940 roku na Syberię za to, że ojcem Rodziny był oficer Wojska Polskiego (zesłany i zabity w Katyniu).

 
Udział wzięli: Bieniasz Wiktoria, Bogdanowicz Wojciech, Koptas Julia, Kruk Filip, Michałowska Julia, Piszczatowska Magdalena, Szyndler Eryk, Wróblewska Oliwia.

Bardzo dziękuję Aktorom oraz Osobom ds. technicznych w radiowęźle (Emilia Sokołowska, Patryk Wojski, Anna Kowalczuk z kl.2 tow).
Jestem bardzo wdzięczna Uczniom za wzorową postawę.

Oprac. Małgorzata Techmańska-Biergiel