• Reading time:Ten tekst przeczytasz w 2 min
  • Post category:Aktualności

Trwa obchodzony na całym świecie Dzień Liczby Pi. Z tej okazji odbył się w szkole konkurs na zapamiętanie jak największej ilości cyfr po przecinku jej rozwinięcia dziesiętnego. Wyzwanie podjęły trzy osoby. Pierwsze miejsce zajęła Diana Pyłkowska z klasy III TWE, która – UWAGA – bezbłędnie wyrecytowała 168 cyfr! Tym samym pobiła o 18 rekord z roku 2017 należący do Eryka Czempińskiego. Drugie miejsce przypadło Zuzannie Osińskiej z klasy II TWE, która zapamiętała 114 cyfr. Trzecie miejsce zajął Michał Białochleb z klasy III IG zapamiętując 81 cyfr. Dodatkowo obie dziewczyny twierdzą, że nauczyły się więcej niż udało im się wyrecytować przed publicznością! To zapowiada ciekawą rywalizację i równie wysoki poziom w zmaganiach w kolejnym roku 😀 Występy uczestników będą niebawem do obejrzenia w serwisie YouTube. Tymczasem to dopiero początek matematycznych zmagań. Tydzień matematyki dopiero się rozpoczął. Śledźcie na bieżąco wydarzenia i zgłaszajcie się do udziału w konkursach.