• Reading time:Ten tekst przeczytasz w 4 min
  • Post category:Aktualności

Warto uczyć się profesji rolnika w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku. Powodów jest wiele,
a teraz właśnie placówka dzięki środkom przekazanym przez Pana Prezydenta została doposażona w nowy ciągnik o wartości ponad 550 tys. zł., przyczepę do nauki jazdy kat. T oraz kosiarkę
do pielęgnacji grobli na stawach.

W naszej szkole kluczowe jest umożliwienie uczniom nauki na maszynach najwyższej klasy.
W/w maszyny wykorzystywane są przez uczniów podczas zajęć praktycznych z zakresu rolnictwa precyzyjnego oraz nauki jazdy. Zakup tego ciągnika to także element budowania konkurencyjności naszej placówki na rynku lokalnym, gdyż uczniowie poszukują i wybierają szkoły, które dadzą im dobry przyszłościowy zawód – mówi Andrzej Kamiński, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku.

Ten model ciągnika wyposażony jest w system AutoTrac, iTec Pro oraz JDLink
– Ciągnik będzie używany do nauki programowania jazdy równoległej, sporządzania dokumentacji z prowadzonych prac oraz do wykonywania siewu zbóż, nawożenia mineralnego z wykorzystaniem rozsiewacza wyposażonego w ISOBUS. To dla nas bardzo ważne narzędzie dydaktyczne, gdyż dużo mamy uczniów w klasach technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technikum rolniczym.

Co ważne, pracownicy dealera są w stałym kontakcie z gronem pedagogicznym, odpowiadając na wszelkie zapytania i dostarczając eksperckiej wiedzy na temat najnowszych rozwiązań.